2024. május 16. csütörtök, Botond, Mózes nap van. Holnap Paszkál nap lesz.

Az erős szél miatt is volt tűzoltói beavatkozás

Az erős szél miatt több helyszínen volt szükség tűzoltói beavatkozásra Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében kedden, közölte a katasztrófavédelem. A 4106-os úton Nyírkarásznál, 4117-es úton Olcsvánál, valamint a 4924-esen Csengerújfalunál félpályás útzárat képezett egy-egy úttestre dőlt fa. Lehasadt faágak veszélyeztették és akadályozták a forgalmat a nyíregyházi Kert és Selyem utcán, valamint Nyírgyulaj térségében a 493-as úton. A szél a nyírgyulaji Mártírok útján egy használaton kívüli magtár tetőszerkezetét és kéményét bontotta meg, a nyíregyházi Mártírok terén egy épület cserepeit mozdította el egy négyzetméteren. A helyszíneken a baktalórántházi, nyíregyházi, nyírbátori hivatásos, valamint a vásárosnaményi és a csengeri önkormányzati tűzoltók avatkoztak be.