2024. május 15. szerda, Szonja, Zsófia nap van. Holnap Botond, Mózes nap lesz.

Kormányhivatali épületek újultak meg

Közel 2,4 milliárd forintból zajlottak energetikai korszerűsítések Szabolcs-Szatmár-Bereg kormányhivatali épületeiben. 36 épület volt érintett a vármegyében, ebből 15 Nyíregyházán található. A Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Hulladékgazdálkodási Főosztály épületének ünnepélyes átadásán Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter elmondta, több szempontból fontosak ezek a fejlesztések. Úgy fogalmazott: aki a közigazgatásban dolgozik, arra szerződött, hogy a közérdeket és a közjót szolgálja. Hangsúlyozta, ügyfélként és a közigazgatásban dolgozóként is rendkívül fontos a tárgyi környezet minősége, ugyanis egy államról a legtöbbet az mondja el, mennyire ügyel az épületeire és a megjelenésére. Az állam igyekszik megteremteni és a lehető legjobb tárgyi és anyagi feltételeket biztosítani a "szolgálatára szegődött" dolgozóinak, számukra ezzel kifejezni a demokrácia és a polgárok összességének megbecsülését - fogalmazott a miniszter.

Román István vármegyei főispán arról beszélt, az elmúlt években a kormányhivatal épületeinek harminc százalékát újították fel különböző energetikai pályázatok segítségével.  A harminchat középületben elvégzett beruházások során falfelületek, tetőszerkezetek kaptak hőszigetelést, nyílászárókat cseréltek ki, kondenzációs kazánokat és hőszivattyúkat telepítettek. Jászai Menyhért alpolgármester pedig elmondta, Nyíregyházán 103 épület energetikai felújítását végezték el az elmúlt években, óvodákban, bölcsődékben, iskolákban és közintézményekben sikerült mérsékelni az energiafogyasztást és kedvezőbbé tenni az energiafelhasználást.