2024. május 4. szombat, Flórián, Mónika nap van. Holnap Adrián, Györgyi nap lesz.

Lépcsőfutó verseny

Újra lépcsőfutó versenyt hirdetett a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság! A megmérettetést Nyíregyházán tartották

A tűzoltók ismét a Nyíregyházi SZC Bánki Donát Műszaki Technikum kollégiumának külső lépcsőházánál versengtek. Teljes légzésvédelemben, mászóövvel a derekukon, két darab tömlővel a vállukon kellett felfutniuk a legfelső emeletre, közel 200 lépcsőfokot hódítottak meg. Hivatásos, önkormányzati és önkéntes tűzoltók is jelentkezhettek a megmérettetésre egyéni, valamint kétfős csapat kategóriában. A cél az volt, hogy a lehető leggyorsabban fussanak fel kilenc emeletnyi magasságba, így megszerezzék a vármegyei bajnoki címet, valamint az Országos Lépcsőfutó Versenyen való részvételi jogot.

Csapat kategória:

I. hely: Nyíregyháza HTP (Oszlár Gábor tű. őrnagy és Ungi Donát tű. hadnagy)

II. hely: Kisvárda HTP (Szabó Bálint tű. őrmester és Máté Levente tű. őrmester)

III. hely: Mátészalka HTP (Szücs Csaba tű. őrmester és Sarkadi Tamás tű. őrmester)

Egyéni kategória:

I. hely: Nagy Péter tű. őrmester (Kisvárda HTP)

II. hely: Borkó József tű. őrmester (Nyíregyháza HTP)

III. hely: Szücs Csaba tű. őrmester (Mátészalka HTP)

Csapat kategória (önkéntes tűzoltó egyesület):

I. hely: Tarpa ÖTE

II. hely: Rakamaz ÖTE

Egyéni kategória (önkéntes tűzoltó egyesület):